Jak wybrać dobry zespół na wesele?

Z całą pewnością to właśnie muzyka stworzy idealny klimat podczas uroczystości weselnej. Wydarzenie tego rodzaju jest przecież organizowane po to, by nowożeńcy wraz z weselnikami mogli cieszyć się swoim szczęściem i rozpoczęciem swojej wspólnej drogi życia. Jak więc sprawić, by wszystko było dopięte na ostatni guzik a zaproszeni nie schodzili z parkietu do białego rana? Należy wybrać odpowiedni zespół na wesele a to wcale nie jest taka prosta sprawa.

Niestety, w sieci krążą setki ofert weselnych kapel jednak nie wszystkie cieszą się dobrymi opiniami. Wpływ na to ma przede wszystkim talent i umiejętności członków kapeli. Wątpliwej jakości wokal, słaby sprzęt, źle dobrany repertuar – to wszystko sprawi, że wesele może stać się najgorszą imprezą w naszym życiu. Nic tak nie zepsuje tego wydarzenia jak nieodpowiednia muzyka i niedobre jedzenie.

Na co więc zwracać uwagę przy wyborze zespołu weselnego? Przede wszystkim na opinie – okazuje się, że większość kapel zdobywa klientów z polecenia. Opinie przeczytać też można w internecie. Konieczna staje się również rozmowa z członkami zespołu bądź reprezentantem. Możliwość sprawdzenia repertuaru, jakości sprzętu technicznego oraz portfolio z nagraniami z wesel to absolutne minimum. Jeśli już zdecydujemy się na dany zespół to standardem jest podpisanie umowy, w której określone są wszelkie warunki współpracy. Tutaj określić możemy czas trwania muzyków na weselnej scenie, ich obowiązki, ograniczenia dotyczące przerwy, formę zapłaty.

Warto również sprawdzić, jaką historię na zespół na wesele. Jakim doświadczeniem może się pochwalić. Podczas rozmowy wyczujemy, czy rzeczywiście zna się na występach weselnych, czy wykazuje się w tej kwestii kreatywnością. Dopilnujmy wszystkiego należycie i pamiętajmy, że dobra kapela musi być zarezerwowana odpowiednio wcześnie – najlepsze zespoły mają wypełniony grafik nawet na rok do przodu.

Natomiast coraz bardziej popularne stają się filmy z drona, które mogą upamiętnić w niesamowity sposób naszą imprezę.