Wiosenny spacer z dzieckiem

jak ubrać dziecko na spacer

Dni coraz dłuższe, słońce z każdym dniem coraz chętniej ogrzewa nasze policzki. To sprawia, że nie chcemy już spędzać czasu w pomieszczeniu. Wręcz szukamy pretekstu, by wyjść gdzieś ze swoim dzieckiem.

Gdzie wyjść z dzieckiem wiosną?

Najmilej spędza się czas wśród zieleni. Parki, lasy, okolice rzek i jezior to przyjemne i odprężające miejsca. Gdy jednak w bliskiej okolicy nie ma tego rodzaju terenu, nie trzeba rezygnować z aktywności na świeżym powietrzu. Rozwiązanie? Po prostu spacer z dzieckiem! Zbadajcie okolicę w poszukiwaniu oznak wiosny. Może odkryjecie coś ciekawego. Każda zabawa związana z szukaniem czegoś jest dla dzieci bardzo ekscytująca.

Jak ubrać dziecko na spacer?

Żeby móc w pełni korzystać z uroków spędzania czasu na dworze, należy zadbać o odpowiedni strój dla swojej pociechy. Należy wziąć pod uwagę dwa najważniejsze aspekty: wygodę i funkcjonalność. Co to znaczy?

Wygodne będą:

rajstopki

legginsy

spodnie i bluzy dresowe

polary

Praktyczne będą:

kurtki z odpinanymi rękawami

kurtki przeciwdeszczowe i przeciwwiatrowe

kurtki oddychające

kurtki dwustronne

Marki, takie jak Coccodrillo, dbają o to, żeby ubranka, które oferują, były zarówno funkcjonalne jak i wygodne dla dzieci.

Wybierając się z dzieckiem na spacer, trzeba je ubrać tak, żeby w razie zmiany pogody można było jakąś część garderoby zdjąć lub założyć. Zadbajmy o komfort ruchu dziecka i zrezygnujmy z nieelastycznych jeansów. Kurteczka niech będzie lekka i łatwa do schowania na przykład w plecaczku.