Dlaczego depilacja laserem cieszy się tak dużą popularnością?

depilacja laserowa warszawa

Zbędne włoski usuwa praktycznie każda współczesna kobieta. Jest to zabieg standardowy, ale nie da się ukryć, że nie zalicza się najprzyjemniejszych. Przeważnie zajmuje dużo czasu, trzeba go powtarzać regularnie, nierzadko wywołuje też podrażnienia, a nawet ból. Nic więc dziwnego, że od momentu, w którym w renomowanych gabinetach kosmetycznych pojawiły się profesjonalne urządzenia do depilacji laserowej, depilacja laserowa stała się powszechną metodą usuwania zbędnego owłosienia. Jak potwierdzają specjaliści z kliniki, jest to zresztą obecnie jedyna skuteczna metoda, dzięki której raz usunięte włoski nie odrosną już nigdy więcej. Jakie są główne zalety depilacji laserem? Szczegóły poznacie poniżej.

Jak wygląda zabieg?

Do skóry przykładana jest głowica, poprzez którą wydzielane są wiązki laserowego światła. Te wnikają w jej głąb i wnikają aż do struktury włosków, przede wszystkim niszcząc melaninę, czyli główny składnik włosa. To dzięki temu owłosienie nie odrasta już nigdy więcej.

Każdy zabieg depilacji laserowej trwa od kilku do kilkunastu minut. Jest w pełni komfortowy i bezbolesny – najnowocześniejsze urządzenia posiadają nakładkę chłodzącą, która działa jak naturalny znieczulacz. Ważne jest też to, że po zabiegu nie pojawiają się żadne skutki uboczne, w pełni bezpieczna jest depilacja laserowa. Warszawa może zresztą pochwalić się w pełni profesjonalnymi gabinetami, jakie znajdują się w klinice. To one dają gwarancję skuteczności, komfortu i bezpieczeństwa w trakcie wykonywanych zabiegów laserowych.

Na jakie efekty można liczyć?

Laserem można trwale usuwać owłosienie praktycznie z każdej części ciała. Kobiety decydują się najczęściej na zabiegi, takie jak depilacja laserowa. Warszawa to miasto, gdzie można wykonać depilację kończyn dolnych, pach, wąsika nad górną wargą czy laserowa depilacja bikini. Mężczyźni usuwają zaś włoski z klatki piersiowej, pleców, pach czy miejsc intymnych. Dobrym laserem udaje się pozbyć owłosienia raz na zawsze.

Depilacja laserowa jest w pełni skuteczna, jeśli zabiegi wykonuje się seriami. O ich częstotliwości i ilości może decydować tylko specjalista, który najpierw przeprowadzi wywiad z osobą chętną, wykluczy ewentualne przeciwwskazania i oceni stan skóry oraz strukturę włosków. Warto podkreślić, że po pierwszym zabiegu zlikwidowanych może być nawet 50% owłosienia z danej części ciała. Po wykonaniu wskazanej ilości zabiegów skóra pozostaje idealnie gładka już na zawsze. Aby podtrzymać zadowalający efekt, można powtarzać profilaktycznie zabieg depilacji laserem raz w roku.