Praca na siłowni

Kurs trenera personalnego

Praca na siłowni jest idealnym zajęciem dla wszystkich, dla których aktywność sportowa jest wręcz stylem życia. Oferty pracy do tego rodzaju obiektów to najczęściej propozycje objęcia stanowiska, jakim jest trener. Ten jest obecny zawsze na sali treningowej – uczy, podpowiada, ustala indywidualne plany ćwiczeń, pokazuje jak wykonywać ćwiczenia i jak obsługiwać dostępny sprzęt. Co więcej, osobę o tej specjalizacji można zawsze poprosić o współpracę w ramach treningów personalnych, wtedy trener jest wyłącznie do naszej dyspozycji przez cały okres przebywania na siłowni.

Właściciele siłowni szukają przede wszystkim trenerów, którzy mogą wykazać odpowiednie certyfikaty – takim jest na przykład kurs trenera personalnego. Najmilej widziani są absolwenci Akademii Wychowania Fizycznego oraz osoby o określonych kompetencjach biorąc pod uwagę chociażby wyznaczone cechy charakteru. Trener na siłowni musi mieć nie tylko wiedzę techniczną na temat wykonywania poszczególnych ćwiczeń, ale również być komunikatywnym i otwartym na kontakty z ludźmi. Co więcej, musi być doskonałym motywatorem, ale i nauczycielem, który kiedy trzeba to zdyscyplinuje osobę trenującą. Tutaj nie ma miejsca na brak energii, słabą motywację czy zły humor.

Praca na siłowni wymaga ogromnej aktywności fizycznej od instruktora – praktycznie nie ma on przerwy. Pracę zaczyna wcześnie rano, kończy późnym wieczorem. Pamiętajmy, że chociaż jest to praca najczęściej zmianowa to trener personalny nie kończy swoich obowiązków po wyjściu z siłowni. Specjaliści pracujący w tym zawodzie muszą się stale dokształcać, poznawać nowe techniki treningów, nowinki ze świata dietetyki. Sami również wymagają profesjonalnego treningu, by utrzymać świetną kondycję i świecić przykładem dla innych.

Kurs trenera personalnego w Warszawie