Najlepsze prezenty na chrzest

Chrzciny

Chrzest to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu dziecka chociaż ono samo nie jest do końca świadome powagi tejże uroczystości. Wiadomo na pewno, że każda osoba zaproszona na chrzciny dziecka powinna przynieść mu jakiś podarunek. No właśnie, to dziecko powinno otrzymać prezent, pamiątkę tak ważnego dnia a nie rodzice. Niestety, bardzo często goście zapominają o tym fakcie i wręczają upominki przeznaczone dla dorosłych bądź zupełnie nieużyteczne gadżety.

Jeśli nie wiemy, jakie prezenty na chrzest są odpowiednie to może warto podpytać rodziców dziecka, oni najlepiej znają potrzeby malca. Symbolicznie wręcza się na przykład czekoladki – żaden niemowlak nie będzie miał w najbliższym czasie okazji, by je zjeść. Podobnie jest z pampersami. To fajny, użyteczny podarunek tylko czy pasujący do powagi tejże uroczystości? Chyba nie do końca.

Idealnie sprawdzają się prezenty pamiątkowe, w postaci biżuterii czy symboli sakramentu chrztu, takich jak srebrne łyżeczki z grawerką. Można więc wręczać złote krzyżyki, medaliki, kolczyki – prędzej czy później dziecko je wykorzysta. Sporą popularnością cieszą się też krzyże ścienne czy religijne obrazy. My raczej wystrzegalibyśmy się tego rodzaju prezentów bowiem istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie trafimy w gust osoby obdarowanej tym bardziej, że taki prezent będzie ona mogła dopiero za kilkanaście lat.

Nad czym jeszcze warto się zastanowić? Zamiast przeznaczać pieniądze na nietrafione prezenty może lepiej dać po prostu gotówkę rodzicom, by przeznaczyli ją na potrzebne dla dziecka rzeczy. Pamiętajmy, że już sam wydatek związany z organizacją takiego wydarzenia jak chrzciny Radość może znacznie uszczuplić domowy budżet. Zawsze można też wpłacić pieniądze na specjalnie otwarte dla dziecka konto oszczędnościowe czy lokatę.