Polacy cierpią z powodu bólu kręgosłupa

operacje kręgosłupa

Polacy nie radzą sobie z bólem – tak wynika z raportów publikowanych przez specjalistów do walki z dolegliwościami bólowymi. Okazuje się, że większość sięga po tabletkę przeciwbólowo nawet zapobiegawczo albo od razu wtedy, gdy tylko ból się pojawia, ale jest o niskim natężeniu. Jednocześnie nawet 90% dorosłych Polaków stale albo cyklicznie odczuwa ból pleców. Dolegliwości bólowe kręgosłupa są zresztą najczęściej wskazywane, jeśli chodzi o codzienny dyskomfort i niemożność normalnego funkcjonowania.

W Polsce nadal jest bardzo niska świadomość w zakresie niwelowania bólu. Przychodnie leczenia bólu wciąż nie są powszechne i najczęściej funkcjonują jedynie w dużym miastach na terenie całego kraju. Polskie społeczeństwo nie ma wiedzy, jak radzić sobie z bólem i jak postępować, gdy ten jest bardzo silny. Wiadomo przecież, że istnieją chociażby domowe sposoby na to, by uśmierzać ból łagodny. W przypadkach tego silnego musimy skorzystać z pomocy profesjonalistów, a po diagnozę nadal zwracamy się zbyt rzadko.

Musimy uświadomić sobie, jak ważne jest rozpoznawanie typów i przyczyn dolegliwości bólowych. Przecież ból kręgosłupa nie zawsze oznacza słabą kondycję fizyczną czy naturalne starzenie się organizmu bądź obciążenie spowodowane nadwagą. Polacy coraz częściej cierpią na poważne dolegliwości, w tym dyskopatię, którą należy niezwłocznie leczyć. Konieczne jest badanie rtg, a jeśli zbagatelizujemy ból, może dojść do skrajnego zaawansowania choroby. Nie bez powodu nagminnie wykonywane są operacje kręgosłupa, których można uniknąć poprzez reakcję w fazie początkowej. Wtedy wystarczy nieinwazyjna rehabilitacja i fizjoterapia, by pozbyć się nie tylko bólu, ale też jego przyczyny.