Jak zaplanować pokój dziecka?

architekt wnętrz suwałki

Pokój dziecka należy dokładnie zaplanować, ponieważ to jedno z tych pomieszczeń, które ma pełnić co najmniej kilka funkcji jednocześnie. Ma być bawialnią, strefą odpoczynku, ale też nauki, do tego należy w nim ująć wszelkie aspekty organizacyjne i praktyczne – potwierdza praktycznie każdy architekt wnętrz. Białystok, Kraków czy Warszawa, bez względu na lokalizację, wymagania dotyczące przestrzeni dla najmłodszych lokatorów są takie same.

Pamiętajmy, że pokój dziecka jest zazwyczaj niewielki, najczęściej na ten cel przeznaczany jest ten najmniejszy. Warto więc zadbać o to, by każda ze stref była rozdzielona. Chodzi o to, by kącik zabaw nie rozpraszał dziecka podczas nauki czy w czasie wypoczynku. Należy też zadbać o odpowiednie kolory. W pokoju dziecięcym nie sprawdzą się zbyt intensywne tonacje, bo te rozpraszają. Warto zrezygnować z czerwieni, o wiele lepiej sprawdzą się pastele i ponadczasowa biel – przyznaje architekt. Suwałki i każde inne miasto w naszym kraju dysponują pomocą profesjonalistów, którzy uwzględnią wszelkie potrzeby maluchów oraz ich indywidualne preferencje.

Na pewno dobrze jest stawiać na meble modułowe i takie, które „rosną” wraz z dzieckiem. W niewielkim pokoju sprawdzi się piętrowe łóżko, a pod nim szafa oraz biurko. Kącik zabaw trzeba wyposażyć w pudełka organizacyjne i regały do przechowywania zabawek. Wszystko po to, by bez problemu móc zachować względny porządek.