Jak myć okna bez smug?

mycie okien warszawa

Czy wiesz, że Polacy nie lubią sprzątać, ale jednocześnie jesteśmy narodem czystym? Wśród najbardziej nielubianych zadań porządkowych wymieniamy mycie okien w mieszkaniach. Dodatkowym problemem są gołębie odchody na szybach.  Odstraszacz gołębi powinien pomóc.

Warto zmienić środki czystości.

Uznajemy, że jest to praca żmudna i nawet jeśli wykonujemy ją tylko kilka razy w roku, to niestety zajmuje dużo czasu, do tego marnuje ogrom naszej energii. To zresztą dlatego coraz częściej do mycia okien zatrudniamy wyspecjalizowane ekipy. Fachowcy umyją okna szybko, do tego nie pozostawią smug. Wszystko dlatego, że posiadają nie tylko właściwą technikę mycia okien, ale też preparaty, które są niedostępne w przeciętnych sklepach.

Profesjonalne usługi mycia okien.

Pamiętajmy także, że nie zawsze to my sami możemy w ogóle umyć okna. Weźmy pod uwagę wysoki blok bez balkonów albo szklane tarasy zimowe zawieszone nad ziemią. Do tego zadania wręcz potrzebujemy specjalistów, dla których żadnym problemem nie jest mycie okien na wysokości. Warszawa pod tym względem przoduje, bo to tutaj są wielkie blokowiska i ogrom tzw. drapaczy chmur.

A jeśli zdecydujemy się na samodzielne mycie okien, zniwelujemy problem powstawania smug, gdy takie prace wykonamy w dzień bez silnych promieni słonecznych, a ostatnim etapem czyszczenia będzie przetarcie szyb szarymi gazetami zwiniętymi w kulkę. Warto zamontować też odstraszacz gołębi. Ich odchody potrafią zawierać groźne  mikroorganizmy powodujące choroby.