Czy francuski manicure jest nadal modny?

Manicure, Pedicure Warszawa

Okazuje się, że francuski manicure jest zawsze modny. Tego rodzaju malowanie paznokci jest skromne, delikatne a jednocześnie eleganckie i pasujące do każdej okazji. Francuski manicure jest hitem jeśli weźmiemy pod uwagę pielęgnację paznokci do ślubu, pracy czy szalone wakacje.

Manicure tego rodzaju jest nadal najczęściej wykonywanym w salonach kosmetycznych. Jego fenomen polega na subtelności, tak pomalowane paznokcie są naprawdę uniwersalne. Co ciekawe, chociaż francuski manicure jest noszony najchętniej to wcale nie tak łatwo go wykonać. Panie, które chcą cieszyć się precyzyjną, białą końcówką paznokcia najczęściej zapisują się do profesjonalnych stylistów. Takich można znaleźć niemal w każdym mieście i każdej dzielnicy. Należy jedynie wpisać w wyszukiwarkę hasło typu „manicure Ursynów”, by zapisać się do wybranego salonu a potem już tylko cieszyć wyjątkowymi paznokciami.

Jakie są jeszcze zalety tego rodzaju manicure? Jest niezwykle trwały. Lakier nie odpryskuje a ponieważ większość płytki paznokcia pomalowana jest lakierem bezbarwnym bądź jasno mlecznym to praktycznie nie jest zauważalne jego rośnięcie. Jednorazowe wykonanie tego rodzaju manicure w zupełności wystarczy, by cieszyć się wypielęgnowanymi paznokciami nawet przez kilka tygodni.

Warto jeszcze dodać, że francuski manicure stał się na tyle popularny, że w drogeriach dostępne są całe zestawy do jego tworzenia. Znajdziemy w nich różne rodzaje lakierów czy specjalne paseczki, którymi możemy oddzielić płytkę, którą będziemy malować lakierem bezbarwnym od tej, która zostanie potraktowana lakierem w kolorze bieli. Pamiętajmy jednak, że sztuka ta wymaga ogromnej precyzji i cierpliwości.