Medycyna estetyczna – popularność w Polsce

mezoterapia igłowa warszawa

Coraz więcej kobiet decyduje się na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i te stały się już tak naprawdę powszechne. Moda na taki rodzaj wpływania na wygląd zewnętrzny przyszła do nas z Ameryki, a rozpowszechniły ją gwiazdy szklanego ekranu.

W Polsce jak przysłowiowe grzyby po deszczu powstają kolejne profesjonalne kliniki, które oferują szereg różnorodnych zabiegów na twarz i całe ciało. Dzisiaj można upiększać tak naprawdę dowolną partię ciała, wpływając tym samym na niwelowanie wszelkich niedoskonałości. Które zabiegi cieszą się największym zainteresowaniem?

Zabiegi na twarz

Najczęściej wybierany jest botoks i wszelkie wypełniacze. To tymi preparatami usuwa się pierwsze zmarszczki, uwydatnia kości policzkowe, powiększa usta, niweluje tzw. drugi podbródek. Wypełniaczami można zmieniać kształt nosa, modelować ryzy twarzy, dzięki czemu ta staje się szczuplejsza.

Znaczenie mają też zabiegi na włosy, a wśród tych najlepszych wyróżnia się już nie tylko keratynowe prostowanie włosów, które wykonuje praktycznie każdy fryzjer. Mokotów czy każda inna dzielnica na terenie Warszawy dysponuje licznymi salonami, w których można takowe wykonywać. Coraz większą popularnością cieszą się zabiegi zwiększające porost włosów czy niwelowanie łysienia. To między innymi nieinwazyjna, ale jakże skuteczna mezoterapia igłowa. Warszawa wiedzie pod tym względem prym i tutaj takie zabiegi można wykonywać bez żadnego problemu.

Zabiegi na ciało

Nie mniej popularne są zabiegi pielęgnacyjne z zakresu medycyny estetycznej na całe ciało. Tutaj wyróżniają się głównie te, których celem jest wyszczuplenie całej sylwetki albo ujędrnienie skóry. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się na przykład endermologia, czyli masaż z podciśnieniem, który jednocześnie wyszczupla, ale też zwalcza cellulit. Często stawia się też na peelingi, dzięki którym udaje się usuwać rozstępy czy płytkie blizny.

Jak potwierdzają sami medycy, którzy oferują różnorodne zabiegi z zakresu nieinwazyjnej medycyny estetycznej, te stają się tak popularne, ponieważ stanowią doskonałą alternatywę dla droższych i bardziej ryzykownych operacji plastycznych. Nierzadko wystarczy regularna seria bezpiecznych zabiegów, by uzyskać dokładnie taki sam efekt. Medycyna estetyczna jest znacznie tańsza, a efekty są naturalne. Co ważne, po zabiegach nie występują żadne powikłania.