Za duże piersi u mężczyzn – ginekomastia

Na początku warto zaznaczyć, że zbyt duże piersi u mężczyzn wcale nie muszą być powodem zbierania się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej. Kompleksy, jakie spowodowane są nieco większym biustem u panów może wywoływać ginekomastia. To choroba, którą niezwłocznie powinno się leczyć.

W medycynie wyróżnia się dwa rodzaje tego schorzenia – to zmiany o charakterze fizjologicznym jak i patologicznym. Te pierwsze zanikają samoistnie a występują jedynie przez krótki okres czasu, na przykład u noworodków, chłopców w okresie dojrzewania czy mężczyzn, którzy się starzeją. Zmian o charakterze fizjologicznym nie trzeba specjalnie leczyć bowiem trwają zazwyczaj kilka tygodni i znikają same a wygląd zewnętrzny wraca do dotychczasowego stanu.

Inaczej dzieje się w przypadku zmian o charakterze patologicznym. To ginekomastia, którą należy leczyć – w zależności od przyczyny występowania rozrostu tkanek piersi, stosuje się odpowiednią farmakoterapię bądź pacjent decyduje się na chirurgiczny zabieg wycięcia zbędnej tkanki. Mężczyźni, którzy cierpią z powodu za dużych piersi powinni poszukać informacji w sieci – na przykład wpisując hasło typu „ginekomastia zabieg” bądź od razu udać się do lekarza. Warto przy tym dodać, że należałoby właściwie zdiagnozować przyczyny odmiennego wyglądu klatki piersiowej chorego. Musimy wiedzieć, że ginekomastia może być wynikiem zmian hormonalnych u mężczyzn, w tym ich niedoboru bądź nadprodukcji estrogenu. Może być też skutkiem ubocznym innych chorób, takich jak marskość wątroby, niewydolność nerek, rak sutka czy nowotwór jąder. Tylko wykrycie powodu rozrostu tkanki piersi da wskazówki do prawidłowego leczenie tegoż schorzenia.

Ginekomastia zabieg – gdzie go wykonać

Co ważne, ginekomastia nie występuje jedynie u mężczyzn otyłych. Bardzo często choroba ta mylona jest z lipomastią, wobec której męskie piersi rosną w wyniku gromadzenia się zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej. Z powodu ginekomastii mogą natomiast cierpieć tak samo panowie z nadwagą jak i zupełnie szczupli. Leczenie za dużych piersi jest konieczne chociażby ze względów estetycznych a odzyskanie dawnego wyglądu ciała wyzwoli niejednego pana z kompleksów i wzmocni jego pewność siebie.