Depilacja laserem – przeciwwskazania

Depilacja

Okazuje się, że depilacja laserowa Mokotów jest dzisiaj najskuteczniejszą metodą walki ze zbędnym owłosieniem. Dzięki laseroterapii włoski zostają zniszczone raz na zawsze. Trzeba przyznać, że ta innowacyjne technika daje ogromny komfort oraz sprawia, że skóra naszego ciała może być zawsze gładka i piękna.

Niestety, nie każdy z zabiegu, jakim jest depilacja laserowa  może skorzystać. Przede wszystkim przeciwwskazaniem są infekcje skórne, stany zapalne czy choroby skóry. Żaden profesjonalny dermatolog nie podejmie się wykorzystania lasera w przypadku wystąpienia aktywnej opryszczki, grzybicy, bielactwa, łuszczycy, ran skóry czy wykwitów ropnych.

I to nie wszystko bowiem opracowano także wykaz chorób, przez które z depilacji laserem niestety nie można skorzystać. Tutaj wymienia się cukrzycę, wspomniane choroby skórne, nowotwory, epilepsję czy choroby żył. Trzeba też pamiętać, że depilacja laserem nie zostanie wykonana u kobiet w ciąży oraz u tych, które zażywają leki foto uczulające bądź w których składzie znajdują się pochodne witamin A.

Skóra przed samym zabiegiem musi być oczyszczona i wysuszona. Włoski mogą być ogolone chociaż najnowszej generacji sprzęty umożliwiają przeprowadzenie zabiegu nawet w pełnym owłosieniu. Jeszcze do niedawna przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu były włoski cienkie i jasne – najlepsze efekty uzyskiwano u pacjentów z włosami gęstymi i ciemnymi. Dzisiaj jednak przy wykorzystaniu najnowszego sprzętu rodzaj owłosienia nie ma już większego znaczenia. depilacja laserowa Mokotów polecana jet każdemu, kto chce pozbyć się niechcianego owłosienia.