Chirurgia plastyczna na czym polega

operacja plastyczna warszawa

Dążenie do perfekcji i bycia pięknym staje się w dzisiejszych czasach pewnego rodzaju trendem. Dbamy o swoje ciało, skórę włosy i paznokcie w sposób szczególny, przywiązujemy ogromną uwagę do tego by dobrze wyglądać. Coraz częściej także korzystamy z różnego rodzaju zabiegów upiększających w tym również z tego co daje nam medycyna estetyczna oraz chirurgia plastyczna. Za wszelką cenę dążymy do perfekcji chcemy pozbyć się zarówno wrodzonych defektów naszego ciała jak i tych nabytych na skutek urazów czy blizn pooperacyjnych. Mimo tego iż większości z nas wydaje się,  że chirurgia plastyczna dopiero od niedawna cieszy się tak dużym zainteresowaniem to warto zauważyć, że jej początki sięgają dawnych czasów i posiadają wiekową tradycję.

Co to jest chirurgia plastyczna

Zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej dotyczą wielu różnych dziedzin głównie polegają ona na pozbyciu się wad wrodzonych ciała lub tych nabytych na skutek urazów, bądź też polegają na korekcie niektórych części ciała. W tym zakresie mieści się również chirurgia rekonstrukcyjna która również zajmuje się leczeniem wad zarówno tych wrodzonych jak i nabytych między innymi replantacja po amputacji kończyn, rekonstrukcja piersi po amputacji czy rozszczep wargi. Jeżeli chodzi o medycynę estetyczną to zabiegi te mają głównie na celu poprawę wyglądu naszego ciała. Do tych zabiegów możemy zaliczyć korektę uszu bądź nosa, powiększenie lub zmniejszenie biustu, a także operacja plastyczna brzucha, warszawa jest miastem w którym z pewnością najdziemy wiele klinik, w których będziemy mogli oddać się w ręce najlepszych specjalistów.

Cały przebieg operacji uzależniony jest przede wszystkim od tego czy jest to operacja plastyczna czy też operacja rekonstrukcyjna, od tego również uzależniony jest okres rekonwalescencji. Każda operacja poprzedzona jest obszernym wywiadem podczas którego pacjent określa swoje oczekiwania, natomiast lekarz informuje pacjenta o możliwościach, wszelkiego rodzaju powikłaniach, a także zasadności przeprowadzenia takiego zabiegu.

Przeczytaj także: https://media-system.com.pl/medycyna-estetyczna/