Zadbaj o jakość powietrza w swoim domu

Problemy z drogami oddechowymi nie muszą wynikać wyłącznie z warunków panujących na zewnątrz. Ważne jest również to, czym oddychamy w swoim domu lub mieszkaniu. Ciągła chrypka, trudności z przełykaniem, suchość w gardle, objawy astmy – wszystko to może być wynikiem niskiej jakości powietrza.

Co ważne, nie wiąże się to tylko z zanieczyszczeniami. Problemem będzie również zbyt suche lub zbyt wilgotne powietrze. Obie sytuacje mają wpływ na nasze zdrowie, jak również na kondycję ubrań, mebli, a nawet ścian. Mając to wszystko na uwadze, warto zastanowić się, czy istnieją sposoby na odwrócenie tej niekorzystnej sytuacji.

Urządzenia poprawiające jakość powietrza w domach i mieszkaniach

Pomocy warto szukać w technice, a mówiąc dokładniej, w urządzeniach, które pozwalają uporać się z wieloma trudnościami związanymi z nieodpowiednim powietrzem w naszych czterech ścianach. Poniżej przedstawiamy te najpopularniejsze.

  • Nawilżacz powietrza. Jak sama nazwa wskazuje, zwiększa wilgotność powietrza, co jest ważne zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Pracujące urządzenia grzewcze sprawiają bowiem, że staje się ono bardzo suche, co ma bezpośredni wpływ na kondycję naszego układu oddechowego. Do najczęstszych objawów należy chrypka, suchość w gardle, trudności w przełykaniu i bóle głowy. Dobrej jakości nawilżacz zdecydowanie zwiększy jakość codziennego życia. Zwłaszcza gdy zostanie odpowiednio dobrany (głównie pod względem parametrów technicznych).
  • Oczyszczacz powietrza. Eliminuje różnego rodzaju zanieczyszczenia i mikroorganizmy, które mogą mieć wpływ na nasze zdrowie. Warto pokreślić, że na rynku znaleźć można również oczyszczacz powietrza z nawilżaczem, pełniący dwie funkcje naraz.
  • Osuszacz powietrza. Działa w odwrotny sposób, co nawilżacz. Eliminuje nadmierną wilgoć, która często objawia się pleśnią na ścianach i ubraniach, jak również problemami z oddychaniem i złapaniem koncentracji.
  • Wykorzystywane są one do dezynfekcji pomieszczeń. Zarówno mieszkalnych, jak i biurowych oraz publicznych. Z powodzeniem mogą być stosowane przez firmy, jak również użytkowników indywidualnych. Dezynfekcja pomieszczeń ozonem to najlepszy sposób, aby pozbyć się wirusów i bakterii.

Jak widać, sposobów na poprawę jakości życia jest sporo. Wystarczy tylko znaleźć odpowiednie urządzenie. Oczywiście ważne jest też ich właściwe dopasowanie do specyfiki wnętrz, jak również naszych wymagań oraz potrzeb. Dzięki dokładnej analizie ostateczny wybór okaże się prawidłowy.