Co charakteryzuje dobrego adwokata?

adwokat olsztyn

Na miano dobrego i skutecznego prawnika nie jest łatwo zapracować. Nauka w tym zawodzie jest ważna, jednak to nie ona jest głównym wyznacznikiem umiejętności adwokata. Poza edukacją i ciężką pracą liczą się  także cechy, które są w tym zawodzie niezastąpione. Czym się charakteryzuje dobry prawnik?

Szukając adwokata, który zajmie się naszą sprawą, najpierw musimy zwrócić uwagę na jego specjalizację. Pojęcie prawa jest bardzo rozległe i chociaż każdy prawnik zna wszelkie podstawy, to warto postawić na osobę, która swoją edukację skupiła na danej dziedzinie. Nieocenione jest także doświadczenie – każdy woli współpracować z człowiekiem, który ma na swoim koncie dziesiątki podobnych spraw.

Na wokandzie sądu kluczową rolę we współpracy z prawnikiem odgrywa jego dyskrecja. Adwokaci objęci są tajemnicą zawodową, dlatego wszelkie sprawy, o których informuje klient, nie mogą zostać ujawnione bez wcześniejszej jego zgody. W związku z tym faktem można stwierdzić, że dobrym prawnikiem zdecydowanie jest osoba, która jest godna zaufania.

O sile adwokata świadczy też jego kontaktowość. Jest to stanowisko, na którym każdego dnia ma się kontakt z klientem, dlatego osoby skryte i nieśmiałe nie mają szans na sukces zawodowy w tej branży. Aby skutecznie walczyć o prawa klienta wymagana też jest odwaga i zdecydowanie. Nikt chyba nie chciałby się znaleźć na sali obok mecenasa, który w ciszy przygląda się przebiegowi rozprawy i powie kilka  zdań na samym końcu.

A gdzie szukać prawnika? W pierwszej kolejności powinniśmy poradzić się znajomych lub rodziny. Być może ktoś z naszych bliskich korzystał z usług prawniczych w ostatnim czasie i może nam polecić kogoś godnego zaufania. Innym cenny źródłem informacji jest internet. Wystarczy w przeglądarce wpisać hasło typu „adwokat Olsztyn” i poczytać opinie klientów o okolicznych kancelariach. Nie można oczywiście wierzyć we wszystko, co przeczytamy w sieci, jednak zawsze lepiej jest podjąć współpracę z szerzej polecanym prawnikiem.