Wymiana waluty – gdzie jest najkorzystniej?

Wymiana waluty Euro

Obecnie mamy dostępnych kilka form wymiany walut. Ta może odbyć się w tradycyjnym kantorze, w banku bądź w internecie. A gdzie będzie najkorzystniej? Przekonajcie się sami.

Każda z tych metod cieszy się sporą ilością zalet, każda posiada również wady. Bank jest gwarantem bezpieczeństwa natomiast kurs waluty będzie tutaj znacznie mniej korzystny. Co więcej, banki czynne są tylko w określonych godzinach więc ta opcja nie jest dostępna zawsze.

Co innego internet. Tutaj wymiana waluty jest możliwa przez siedem dni w tygodniu, o dowolnej godzinie, nawet w nocy. Problemem może być jednak fakt, iż dochodzić tu może jedynie do transakcji bezgotówkowych a co więcej, osoba chcąca korzystać z kantoru internetowego musi uprzednio spełnić szereg formalności.

Kolejna możliwość to kantory tradycyjne. Z nich korzysta nadal najwięcej osób. Kursy podobne są tutaj do tych internetowych, tutaj mamy też możliwość wymian gotówki. Jeszcze do niedawna wadą był fakt, iż kantory były zamykane na noc więc nie można było w nich korzystać o dowolnej godzinie. Dzisiaj jednak w obliczu konkurencji placówki tego rodzaju czynne są bardzo często przez całą dobę. Chcąc wyszukać taki, który będzie otwarty w nocy można skorzystać z sieci, wpisując w wyszukiwarkę hasło typu „kantor 24h Wrocław”. Dzięki temu szybko znajdziemy czynny kantor.

Podobno najkorzystniej jest wymieniać walutę w środy, w godzinach porannych. Najwyższy kurs obowiązuje zaś na początku tygodnia, w godzinach popołudniowych. Weźmy to pod uwagę udając się w celu wymiany waluty.