Jak wycieraczki wpływają na komfort jazdy?

Wycieraczki hybrydowe

Czysta szyba w samochodzie daje przede wszystkim pewność bardziej bezpiecznej jazdy. To ona zwiększa zakres dobrej widoczności na drodze. Wyobraźmy sobie szybę zakurzoną, obłoconą czy taką, na którą pada gęsty śnieg – czy da się w takich warunkach prowadzić należycie auto? Na pewno nie.

To właśnie wycieraczki samochodowe utrzymują stan szyby w czystości. Pamiętajmy jednak, że aby wycieraczka pracowała należycie, trzeba ją odpowiednio dopasować. Najlepiej nabyć ją w sklepie z akcesoriami samochodowymi i od razu sprawdzić czy jest odpowiednia. Nie może być za mała ani za duża, musi też odpowiednio przylegać do szyby. Wycieraczki powinny być też wymieniane przynajmniej raz w roku, bo bez względu na jej jakość czy rodzaj wycieraczki pracując po prostu się zużywają. Do wyboru mamy wycieraczki tradycyjne, wycieraczki hybrydowe, płaskie czy też szkieletowe. Wszystkie pełnią taką samą funkcję.

Wycieraczkami można myć szybę przy wykorzystaniu płynu ze spryskiwacza. Można też przy ich pomocy ściągać opady atmosferyczne – wycieraczki, które stale pracują są w stanie skutecznie ściągnąć siarczysty deszcz czy śnieg, dzięki czemu jazda odbywa się w pełnym komforcie i bezpieczeństwie.

Jeśli wycieraczki w Twoim aucie uległy zniszczeniu czy nie pracują sprawnie to powód, by odłożyć podróż na później, przynajmniej do czasu ich wymiany. Nigdy nie mamy pewności odnośnie pogody, nie wiemy też, jakie warunki spotkamy na drodze.