Salon i sypialnia — inspiracje do okrągłych form

architekt wnetrz Bialystok

Geometryczne wzory i formy od kilku lat dominują we wnętrzach. Najczęstszym kształtem wybieranym do pokojów jest prostokąt, gdyż łatwo dopasować go do wnętrz. Okrągłe formy są równie ciekawe, ale trudniejsze do ustawienia. Poniżej przedstawiamy inspiracje do wystroju salonu wykorzystujące okrągłe formy. Potwierdzi to każdy architekt wnętrz. Białystok to miasto, w którym geometryczne formy na ścianach są często wybierane przy okazji projektów wnętrz.

Zobacz także: Co jest modne w 2019? Trendy we wnętrzach.

Okrągłe formy: zaszalej ze ścianami

okragle lustro na ścianie poliszdesign

Okrągłe kształty to nie tylko domena foteli, puf, czy poduszek. Okrągłe lustra w ciekawych ramach ożywią każde wnętrze, optycznie je powiększą oraz dodadzą więcej światła w pokoju. Jest to idealny pomysł na wystrój wnętrz w salonie. Oprócz luster można znaleźć też inne okrągłe rzeczy do powieszenia na ścianie.

Talerze na ścianach

Ciekawym pomysłem jest powrót kolorowych, wzorzystych talerzy na ścianach. Trend ten wraca do łask i staje się prawdziwym przebojem. Można je zawiesić nie tylko w kuchni, ale też nad stołem lub w części jadalnej salonu. Talerze najlepiej jest zamocować za pomocą haczyka monterskiego, który przykleja się do spodu naczynia. Skąd wziąć specjalne, wzorzyste talerze na ścianę? Otóż jest mnóstwo sklepów, a nawet indywidualnych artystów, od których możesz je kupić. Dobrym pomysłem jest też zajrzenie na strych i poszukanie ich wśród starych rzeczach po dziadkach.

Tamborek z haftem

Haft również staje się coraz bardziej popularny. Coraz więcej osób zawiesza tamborki z haftem na ścianach. Jest to dobry sposób na ożywienie ścian w sypialni. Możesz wyhaftować na przykład kolorowe kwiaty i powiesić je na białej ścianie — będzie to idealny dodatek akcentujący całą przestrzeń.

Okrągłe formy: kanapy i łóżka

okragla sofa poliszdesign
Okrągłe kanapy wcale nie są tak niepraktyczne, jak się wszystkim wydaje. Narożniki w kształcie półokręgu są bardzo dobre do salonów — w ich centrum można postawić mały stoliczek kawowy. Nie dość, że wygląda to zjawiskowo, to jeszcze może zbliżyć domowników.

Okrągłe łóżka są idealną alternatywą dla zwykłych, prostokątnych łóżek. Pasują one do większych sypialni i najlepiej wyglądają, gdy są one ustawione na środku pokoju. Łóżko wtedy staje się centralnym miejscem pokoju, co sprawia, że cała sypialnia nabiera bardziej domowego nastroju.