Przepakowywanie towarów – usługa komplementarna czy niepotrzebny zbytek?

rudkowskilogistics

Profesjonalne magazynowanie Piła to coś więcej, niż sprawne zarządzanie przestrzenią magazynową. W ramach tej usługi coraz częściej oferuje się szereg dodatkowych usług komplementarnych, które mają zwiększyć efektywność sprzedaży. Jedną z nich jest przepakowywanie towaru wielkopolska. Czy w dzisiejszych czasach taka usługa jest jeszcze potrzebna?

Kartony i pudła to przeżytek!

Obecnie magazynowanie Wągrowiec idzie w stronę coraz głębszej niezależności. Klient nie musi być już obecny przy swoim asortymencie. Wręcz przeciwnie – cała obsługa jego towaru odbywa się w sposób zdalny. Zjawisko to dotyczy również kwestii związanych z przepakowywaniem towarów. Nikt bowiem nie chce otrzymać zakupionego towaru w byle jakim opakowaniu! Wręcz przeciwnie – rola tego ostatniego znacząco wzrasta. I właśnie dlatego magazynowanie Oborniki coraz częściej musi uwzględniać usługi związane z copackingiem, czyli – mówiąc ogólnie – dostosowaniem asortymentu pod kątem preferencji zakupowych.

Przepakowanie zgodne z zamówieniem…

W związku z tym, że większość usług związanych z nowocześnie pojmowanym magazynowaniem ma charakter zdalny, to klient decyduje, jak przepakowany ma być jego towar. Tak, stwierdzenie jest to oczywiście truizmem, ale warto zwrócić uwagę również na złożoność tego procesu. Coraz częściej bowiem wybrany towar jest przepakowywany „pod nabywcę”, a nie hurtowo. Dotyczy to zwłaszcza opakowań promocyjnych, a więc o specjalnie dostosowanej zawartości.

Przestrzeń realizacji usług

Ważnym atutem nowoczesnych magazynów jest posiadanie odpowiednio dużej przestrzeni i wykwalifikowanego personelu. Usługi copackingu (realizowane przez ów personel) wymagają odpowiedniej przestrzeni, gdyż – z naturalnych względów – nie mogą być realizowane w obrębie magazynu. Przestrzeń ta oferuje dostęp do zaawansowanych rozwiązań technologicznych, ale też do szerokiej gamy surowców (taśmy, papier itd.). Dzięki temu finalna obsługa kupujących spada na barki podmiotu, który zajmuje się magazynowaniem.

Podsumowując, magazynowanie Trzcianka to coraz bardziej zaawansowana forma usług. Magazyn nie jest już swoistym podmiotem, lecz własnością innych podmiotów, takich jak firma logistyczna Wielkopolska. Dzięki temu w jego obrębie można świadczyć usługi copackingu.