Poznaj wiaty ogrodowe

Drewno to materiał, z którego może być wykonanych wiele otaczających nas elementów. Dotyczy to także naszego domu i podwórka. Nic więc dziwnego, że coraz większą popularnością cieszą się drewniane wiaty ogrodowe oraz ogrodzenia sztachetowe.

Wiaty ogrodowe

Dla wielu z nas spędzanie czasu na świeżym powietrzu to prawdziwa przyjemność. W takiej sytuacji rozwiązaniem godnym rozważenia jest wiata. Chroni nas ona zarówno przed wiatrem, silnym słońcem oraz niespodziewanymi opadami. Na rynku dostępnych jest bowiem wiele różnych modeli, co powoduje, że każdy z całą pewnością znajdzie coś dla siebie. Różnią się one przede wszystkim materiałem, z którego zostały wykonane, wyglądem, a także wielkością.

Ogrodzenia sztachetowe

Żadna posesja nie może pozostać bez ogrodzenia. Dlatego też jeśli niedawno kupiliśmy działkę i zamierzamy ją ogrodzić lub też gdy pragniemy wymienić dotychczasowe ogrodzenie, warto wziąć pod uwagę ogrodzenie sztachetowe. Wykonane jest ono z drewna, a więc materiału, który jest ekologiczny i przyjazny dla środowiska. Ten rodzaj ogrodzenia posiada jeszcze jedną cechę, która jest pożądana przez wielu z nas. Mianowicie, uniemożliwia on podglądanie tego, co dzieje się na naszym podwórku przez osoby postronne.

Kilka słów o kosztach

Gdy idzie o wiaty ogrodowe, ich ceny rozpoczynają się od około 1500 złotych. Wszystko zależy od ich wielkości oraz kształtu. Z kolei w przypadku ogrodzeń sztachetowych ceny rozpoczynają się od 50 złotych za metr kwadratowy. Tu również wiele zależy od kształtu oraz gatunku drewna, z którego dane ogrodzenie zostało wykonane. Aby dokładnie zapoznać się z ofertami, dobrze jest zajrzeć do Internetu, gdzie można znaleźć adresy wielu sklepów.

Urządzając podwórko nie możemy zapomnieć o solidnym ogrodzeniu. Służy ono nie tylko naszemu bezpieczeństwu, ale pełni ono także bardzo ważną rolę estetyczną. A jeśli chcielibyśmy spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu – na przykład urządzając przyjęcia w ogrodzie – warto również pomyśleć o wiacie ogrodowej.