Podłoga w nowoczesnych wnętrzach

wylewki epoksydowe

Panele, parkiet, płytki, a może jeszcze jakieś inne rozwiązanie? Co dzisiaj jest w trendach, jeśli pod uwagę weźmiemy wykończenie nowoczesnych wnętrz? Światowi projektanci wskazują na wylewki epoksydowe i trzeba przyznać, że w przypadku nieruchomości prywatnych jest to prawdziwa innowacja.

Do tej pory wylewki epoksydowe stosowano przede wszystkim w warsztatach samochodowych, fabrykach, magazynach, halach przemysłowych czy obiektach użyteczności publicznej – wszędzie tam, gdzie podłoże narażone było na wyjątkową eksploatację. Dzisiaj podłoga z żywicy coraz częściej stosowana jest w domach prywatnych i to nie tylko w garażach, ale także w łazienkach, kuchniach czy salonach.

Wszystko dlatego, że w końcu doceniono właściwości takiej podłogi. Wylewki epoksydowe są niezwykle trwałe. Nie pękają, nie rysują się, są odporne na wodę, wysokie i niskie temperatury oraz duży ciężar. Są idealnie gładkie, antypoślizgowe i niezwykle łatwe, jeśli pod uwagę weźmiemy utrzymanie jej w czystości. Taka podłoga może mieć dowolny kolor, a nawet elementy dekoracyjne. Jeśli do masy dosypie się drobinki kwarcu, te mienią się niczym brokat. To między innymi dlatego zaczęto je stosować w salonach, gdzie pięknie podkreślają cały wystrój.

Wylewki epoksydowe nie kosztują więcej niż tradycyjne panele czy płytki ceramiczne. To dlatego na taką inwestycję decydują się osoby, które stawiają na funkcjonalność przestrzeni mieszkalnej. Podłoga z żywicy świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach nowoczesnych, w których stawia się na praktyczne rozwiązania, ale też minimalizm, świeży, wręcz sterylny wygląd. To opcja dla inwestorów, którzy nie chcą korzystać z tradycyjnych opcji, ale chcą wykorzystywać właśnie innowacje, które pojawiają się a rynku.