Na jaki piec można otrzymać dotacje?

Piece gazowe - dofinansowanie

O dotacjach na piece słychać było już od dawna. Wreszcie można z nich skorzystać. Okazuje się, że każdy kto jest właścicielem domu, w którym funkcjonuje piec węglowy może teraz otrzymać dofinansowanie na jego wymianę i korzystać z pieca ekologicznego. Dotacja na piec możliwa jest właśnie w przypadku pieców ekologicznych. Otrzymać można 900 złotych na każdy kW mocy.

Urzędy Miasta, które decydują o przyznaniu dofinansowania stawiają jednak szereg warunków. Przede wszystkim o dotację może starać się tylko właściciel bądź prawny najemca nieruchomości, w której do tej pory funkcjonuje piec węglowy. Po drugie wniosek o dotacje musi być złożony jeszcze przed rozpoczęciem takowej inwestycji – niestety, właściciele nieruchomości, którzy już wymienili system ogrzewania na piec ekologiczny nie mają na co liczyć bowiem najpierw musi być zatwierdzony wniosek.

Możliwość otrzymania dotacji sprawia, że piece ekologiczne rzeczywiście zyskują coraz większa popularność. Ale to przecież nie jedyny motyw, dla którego właśnie taki generator ciepła jest wybierany. Piece ekologiczne są bezpieczne dla środowiska, nie emitują niekorzystnych spalin, są też tanie w utrzymaniu a jego obsługa jest bardzo komfortowa – okazuje się, że ingerencja człowieka jest tutaj ograniczona do minimum. Co więcej, system tego rodzaju pozwala na skuteczne ogrzewanie całego domu równomiernie, w każdym pomieszczeniu domu.

Mając świadomość takich atutów pieca ekologicznego wydaje się logicznym, by starać się o dofinansowanie. Dzięki temu wpłyniemy nie tylko na stan ekologii i otoczenia w jakim żyjemy, ale poprawimy również własne warunki bytowe. Co więcej, otrzymując dofinansowanie nie poniesiemy wielkich kosztów własnych tego rodzaju inwestycji.