Najskuteczniejsze metody depilacji

depilacja laserowa

Kobiety regularnie usuwają zbędne owłosienie i nie jest to żadną tajemnicą. Do tej pory najczęściej wykorzystywane były jednak przede wszystkim domowe sposoby. Owszem, były one skuteczne, ale nietrwałe. Depilacja nie wiązała się też z należytym komfortem. Panie irytowały się, bo przecież włosy ciągle odrastały i trzeba było zabiegi depilacyjne notorycznie powtarzać. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze metody usuwania zbędnych włosków oraz te, które stały się w ostatnim czasie hitem w klinikach medycyny estetycznej i gabinetach dermatologicznych. Okazuje się, że nadmierne owłosienie można usunąć raz na zawsze. Wszystko to przy wykorzystaniu innowacyjnych urządzeń laserowych.

Jednorazowa maszynka do golenia

To chyba najpopularniejszy i najczęściej stosowany przyrząd do usuwania włosków. Nie można jednak powiedzieć, że najbardziej trwały. Maszynka goli tylko te włoski, które wystają poza strukturę skóry. W efekcie włoski rosną od razu po zgoleniu. Kobiety, które są posiadaczkami zarostu ciemnego i grubego, narzekają, że owłosienie jest znowu widoczne nawet kilka godzin po zabiegu. Jedyną zaletą jest fakt, że jest to bezbolesny sposób depilacji. Skórę należy traktować jednak bardzo delikatnie, bo ostrze może ją z łatwością zranić. Zbyt mocne golenie może spowodować również podrażnienie skóry. To też nieodpowiedni sposób usuwania owłosienia dla tych, którzy mają problem z wrastającymi włoskami, bo ten może się tylko pogłębiać. Zabiegi tego rodzaju trzeba wykonywać codziennie lub co 2-3 dni, by zachować pełną gładkość skóry.

Kremy do depilacji

To stosunkowo łatwa metoda pozbycia się włosków. Niby wystarczy posmarować skórę kremem i odczekać wskazaną długość czasu. Potem pozostaje już tylko zmycie środka i potraktowanie skóry balsamem nawilżającym. Okazuje się jednak, że metoda ta nie wygląda tak pięknie w praktyce. Po pierwsze, przed zastosowaniem kremu trzeba wykonać próbę uczuleniową – skórę przy nadgarstku należy posmarować niewielką ilością specyfiku i odczekać godzinę. Jeśli nie wystąpi zaczerwienienie ani podrażnienie, można rozpocząć depilację. Kremy są bezbolesnym sposobem usuwania włosków, ale nie do końca skutecznym i na pewno nietrwałym. Zabieg trzeba wykonywać średnio co kilka dni, środek nie zawsze usunie też wszystkie włoski. To sposób znacznie lepszy dla osób, których włoski są cienkie i jasne.

Wosk

Wykazuje chyba najlepszą trwałość, bo skóra pozostaje gładka nawet kilka tygodni. Przed tą metodą wzbrania się jednak spora część pań, głównie ze względu na ból podczas realizacji depilacji. Wosk nie nadaje się do skóry wrażliwej, podatnej na podrażnienia. Nie zawsze można z niego korzystać na delikatnych partiach ciała. Znacznie lepszą skutecznością odznaczają się zabiegi wykonywane w gabinetach kosmetycznych aniżeli w domowym zaciszu.

Depilacja laserem

Laserowe usuwanie zbędnego owłosienia to dzisiaj jedne z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach dermatologicznych i klinikach medycyny estetycznej. Wystarczy kilka zabiegów laseroterapii, by usunięte włosy nie odrosły już nigdy. Każdy zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut. Jest bezbolesny i nie powoduje żadnych powikłań. Skóra może pozostać zaczerwieniona lub obrzęknięta jedynie przez kilka godzin po wizycie w profesjonalnym gabinecie.

Sam zabieg polega na przykładaniu do skóry specjalnej głowicy, która emituje wiązki laserowego światła. Te docierają aż do cebulki włosa i niszczą melaninę, czyli barwnik włosków. Z każdym kolejnym zabiegiem stają się więc jaśniejsze, aż wreszcie całkowicie znikają. Ogromną zaletą depilacji laserowej jest fakt, iż włosy nie odrastają już nigdy więcej.