Kiedy kończy się sezon motocyklowy?

kurtki motocyklowe warszawa

Sezon motocyklowy trwa najczęściej od wiosny do końca lata, natomiast biorąc pod uwagę ocieplenie klimatyczne, warto zaznaczyć, że ten ulega każdego roku wydłużeniu. Podczas poprzedniej jesieni, a nawet zimą motocykliści bez przeszkód mogli poruszać się jednośladem. W naszym kraju były przecież regiony, w których nie spadł nawet centymetr śniegu, a opady deszczu były naprawdę skąpe.

 

Osoby, które upodobały sobie podróżowanie motocyklem, powinny właściwie do takiej jazdy się przygotować, patrząc właśnie na warunki atmosferyczne. Zupełnie inny strój przyda się latem, podczas dużych upałów, inny zaś sprawdzi się podczas opadów deszczu i w czasie niskich temperatur.

 

Jak ubrać się latem na motor?

Rozkwit sezonu motocyklowego przypada właśnie latem, a miłośnicy tych jednośladów upodobali sobie nawet wakacyjne podróżowanie w ramach turystyki. Warto jednak w tym celu nabyć nie tylko solidny plecak czy kufer, w którym udaje się z powodzeniem zmieścić bagaż, ale także kurtkę, spodnie i buty. O ile kombinezony dainese są rzeczywiście najlepszej jakości i sprawdzają się doskonale na motor, to jednak latem lepiej wybrać osobno spodnie oraz kurtki motocyklowe. Warszawa posiada co najmniej kilka obiektów handlowych, w których takowe można kupić bez problemu. Najlepiej wybierać dżinsy motocyklowe ze specjalnymi ochraniaczami na kolana, które posiadają dodatkowy system wentylacji. Dokładnie takie same są kurtki na letnie wojaże motorem – idealnie sprawdzają się te z pianki czy z systemem siatek wentylacyjnych.

Jazda motocyklem przy niskich temperaturach

Wczesną wiosną oraz jesienią przydaje się strój, który ochroni nie tylko przed zimnem, ale i wodą. Większość z nich jest więc wodoodporna, posiada membranę. W tej sytuacji sprawdzają się świetnie kombinezony motocyklowe, pod które dodatkowo założyć można bieliznę termiczną. Jej zadaniem jest utrzymanie stałej temperatury ciała.

 

Inauguracja i zakończenie sezonu motocyklowego

Fani jazdy motorem doskonale wiedzą, kiedy zaczyna się oficjalny sezon motocyklowy, bo tego dnia odbywają się liczne imprezy i zjazdy. Najczęściej dzień ten przypada na koniec marca, natomiast oczywiście motocykliści nie muszą czekać do tego terminu, by móc wsiąść na swój jednoślad. Dokładnie tak samo kończy się sezon motocyklowy – to huczne imprezy w plenerze, które mają miejsce pod koniec września lub na początku października. Zmieniająca się na korzyść pogoda sprawia jednak, że podróżowanie motocyklem możliwe jest znacznie dłużej.