Jak tanio zrobić przelew międzynarodowy

tanie przelewy do anglii

Każdego roku wzrasta liczba realizowanych przelewów międzynarodowych. Coraz większy popyt na tego rodzaju usługi spowodował, że do wyboru mamy dzisiaj rozmaite możliwości dokonywania takich transferów. Które z nich wybrać? Jak nie tracić pieniędzy na wysokich prowizjach? W jaki sposób uzyskać gwarancję bezpiecznego przelewu i transferu, który dotrze szybko do odbiorcy? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie poniżej.

Jeszcze do niedawna mogliśmy korzystać jedynie z usług bankowych. Nie można jednak powiedzieć, że instytucje bankowe oferują nam tanie przelewy do Anglii. Niestety, jeśli pod uwagę weźmiemy konieczność realizowania transferów często i o znacznej wartości, okaże się, że ich nadawca traci sporą sumę gotówki. Prowizje pobierane przez banki są nadal bardzo wysokie.

Doskonałą alternatywą jest jednak oferta instytucji płatniczych. Przykładem tej, która oferuje tanie przelewy międzynarodowe, jest UroFX. Cała transakcje przebiega bez konieczności wychodzenia z domu, o dowolnej porze dnia i nocy, za pośrednictwem internetu. Co więcej, na stronie UroFX dostępny jest kalkulator walutowy, dzięki któremu przelew może być dokonany w korzystnym kursie. Możliwa jest także pomoc konsultantów, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania i przeprowadzą przez cały proces realizowania przelewu. Na koniec warto jeszcze dodać, że prowizja pobierana przez tego typu instytucję płatniczą jest naprawdę niewielka, a operacja przebiega przy zachowaniu tak samo wysokiego poziomu bezpieczeństwa, jak w banku.

Z przelewów za pośrednictwem takiej platformy korzystać mogą ci, którzy wysyłają pieniądze do Anglii, ale też ci, którzy ślą środki z Anglii do ojczyzny. Warto zdać sobie sprawę, że statystyczny Polak, który w celach zarobkowych wyjechał do Anglii, wysyła miesięcznie średnio 150 funtów swoim bliskim. Te pieniądze wspierają godne funkcjonowanie w naszym kraju albo są przeznaczane na spłatę pozostawionych w Polsce zobowiązań.