Jak szybko pozbyć się cellulitu?

endermologia Warszawa

Z cellulitem boryka się nawet 90% kobiet. Tzw. pomarańczowa skórka pojawia się na skórze bez względu na typ sylwetki czy wagę. Znaczenie ma tutaj aktywność fizyczna czy też odpowiednia dieta, ale nigdy nie można być pewnym, że cellulit nie wystąpi. Co gorsze, te nierówności na skórze pojawiają się przede wszystkim u pań, które przecież o wiele bardziej niż panowie dbają o atrakcyjność zewnętrzną.

Cellulit pojawia się w miejscach, w których tkanka tłuszczowa odkłada się w nadmiarze. Zaznaczyć jednak trzeba, że borykają się z nim nie tylko kobiety z nadwagą czy otyłe, ale problem ten dotyka również panie o idealnej, szczupłej sylwetce. Pomarańczowa skórka widoczna staje się przede wszystkim na brzuchu, udach, pośladkach. Chociaż walka z tego rodzaju dysfunkcją ciała jest trudna i czasochłonna, to jednak dzisiaj jest możliwa. Z pomocą przychodzą nieinwazyjne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Jednym z nich jest endermologia. Warszawa i inne miasta w Polsce mogą pochwalić się profesjonalnymi gabinetami, w których takowe są oferowane.

Endermologia to nic innego jak masaż podciśnieniowy. Wykonuje się go seriami, by uzyskać jak najlepsze efekty. Każdy zabieg trwa około 45 minut. Osoba, która chce pozbyć się cellulitu, ale też wymodelować swoją sylwetkę, zakłada na ciało specjalny kombinezon. Sam masaż przeprowadzany jest przy użyciu specjalnego urządzenia z głowicą, którą masuje się skórę. To dzięki temu wytwarza się podciśnienie, a fałdy skórne są wręcz zasysane. Tak pobudza się tkankę skórną do naturalnej regeneracji, pobudzane zostają procesy metaboliczne, procesy limfy, rozbijania tłuszczu na drobne cząsteczki, by z łatwością mogły być wydalane z organizmu. W ten sposób również pobudza się tkanki do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki temu skóra staje się idealnie napięta, gładka i jędrna.

Aby móc zauważyć korzystne efekty endermologii, należy wykonać co najmniej 10 zabiegów, w odstępach czasu co kilka dni.