Ile kosztuje wykończenie pod klucz „bliźniaka”?

bliźniaki Łomianki

Zapewne zdajesz sobie sprawę, że zakup bliźniaka nie jest jedynym wydatkiem, jaki wiąże się z tą nieruchomością. By w takiej inwestycji móc zamieszkać należy ją wykończyć. Mówimy tu oczywiście o rynku pierwotnym, bo na wtórnym bez problemu znajdziemy nieruchomości w pełni wykończone, a nawet wyposażone. Rynek pierwotny oferuje jednak głównie nieruchomości w stanie surowym. Ile należy przeznaczyć, by wykonać remont i odpowiednio wyposażyć bliźniaki? Łomianki, Pruszków, Zielonka czy jakakolwiek inna lokalizacja tak naprawdę nie ma tutaj znaczenia, bo o ile różnić się mogą ceny zakupu samej nieruchomości, to już jej wykończenie zależy od indywidualnych preferencji właścicieli.

Pamiętajmy, że na uwadze trzeba mieć sporą rozpiętość cenową, bowiem korzystać można z materiałów budowlanych dostępnych w sieciówkach, ale też tych sprowadzanych, najlepszej jakości, nierzadko na indywidualne zamówienie. Wtedy wykończenie wnętrz wyniesie nawet kilka razy więcej.

Ile przeznaczają Polacy na wykończenie, patrząc na nowe domy? Łomianki odnotowują wyraźną tendencję wzrostu tego typu inwestycji, więc na przykładzie ich mieszkańców można wykonać statystyczne wyliczenia. Wykończenie i wyposażenie bliźniaka szacuje się na wartość od 70 000 złotych w górę, maksymalnej wartości nie podajemy świadomie, bo ta zależy od zasobności portfela i osobistych wymagań inwestorów.