Do czego służą olejki eteryczne

olejki eteryczne

Olejki eteryczne są substancjami pochodzenia roślinnego, które mają różne właściwości. Dzięki temu wykorzystywane są w kosmetologii do zabiegów na skórę i ciało. Przez co stanowią one nieodłączny element, który możemy spotkać w gabinetach kosmetycznych.

Olejki eteryczne w zabiegach pielęgnacyjnych

Mówiąc o olejkach eterycznych, należy mieć na uwadze fakt, że składają się one wyłącznie z naturalnych składników. W ten sposób pozyskiwane jest to co najlepsze z natury. Ponadto naturalne wyciągi roślinne znajdują się również w wielu kosmetykach. Dzięki olejkom eterycznym możemy w bezpieczny i prosty sposób zadbać m.in. o naszą skórę oraz włosy. Jest to również ciekawa alternatywa dla medycyny estetycznej, która jest nieinwazyjna. Dlatego olejki eteryczne wykorzystywane w domowych zabiegach pielęgnacyjnych dają pozytywne efekty bez potrzeby użycia skalpela.

Aromaterapia i masaż przy użyciu olejków eterycznych

Aromaterapia z wykorzystaniem naturalnych olejków eterycznych pozwala poprawić nasze samopoczucie i nastrój. Dlatego możemy w prosty sposób ukoić nerwy po ciężkim dniu, gdy nie daje nam spokoju stres lub napięcie. Relaksacyjna kąpiel nie tylko ukoi nasze nerwy, lecz pozwoli nam się odprężyć i zrelaksować. Po olejki możemy również sięgnąć w sytuacji, gdy męczy nas katar i ból głowy. Nie można zapominać, że są one stosowane również do masażu. Dlatego nawet sytuacji, gdy cierpimy na bóle mięśniowe, to możemy pomyśleć zastosowaniu olejków eterycznych.