Dlaczego warto pić wodę z kranu?

butelka na wodę

Czy wiesz, że wodę z kranu można pić bez przygotowania? Okazuje się, że ta polska „kranówka” jest dokładnie takiej samej jakości, jak woda, która leci z kranów w całej Europie. Jej jakość wyznaczają normy i standardy unijne. O tym, dlaczego właśnie taką wodę należy pić, piszemy poniżej.

 

Ekologia

Zużywamy zbyt dużo plastiku. Czy wiesz, że jeśli nie powstrzymamy produkcji tego toksycznego materiału, nasza planeta może ulec całkowitej degradacji? Już teraz wpływa jakże negatywnie na cały ekosystem, powietrze, zwierzęta, roślinność. Jeśli każdy z nas zaprzestały kupowania wody butelkowanej, ilość produkcji plastiku zmniejszyłaby się diametralnie. Im mniejszy popyt, tym mniejsza podać. Dokładnie tak to działa.

Jeśli masz obawy co do jakości wody płynącej z domowego kranu czy miejsc publicznych, zawsze z pomocą przychodzi butelka filtrująca. Inwestycja w takie naczynie to kilkadziesiąt złotych. Wystarczy na rok, po czym należy wymienić filtr. Butelka na wodę w kilka chwil oczyści dodatkowo wodę i możesz ją pić bez najmniejszych obaw.

 

Oszczędności finansowe

Zgrzewka wody butelkowanej to przecież wydatek. W skali miesiąca może tego nie odczuwasz, natomiast podliczając roczne koszty, wyjdzie już naprawdę niezła suma. Lepiej przeznaczyć ją na żywność albo inne potrzeby. Tutaj znowu podpowiadamy, iż lepszym rozwiązaniem jest butelka na wodę z filtrem, którą możesz zabrać gdziekolwiek, na wycieczkę, spacer, wakacje albo do pracy i na zakupy. W gospodarstwie domowym świetnie sprawdza się woda przegotowana w czajniku albo specjalny dzbanek filtrujący. Rocznie zaoszczędzisz kilkaset złotych.

 

Wygoda i komfort

Znowu zapomniałeś kupić wodę w butelce? Dzisiaj odbierają śmieci i musisz je posegregować? Gdybyś korzystał z butelki albo z dzbanka z filtrem takie problemy by Cię omijały. Nie musiałbyś również przeznaczać miejsca na przechowywanie wody w butelkach plastikowych, a przecież nie każdy ma piwnicę, spiżarnię czy dużą kuchnię. Nie musiałbyś też dźwigać całych zgrzewek, które ważą sporo.

 

Jak widać, zalet picia wody z kranu jest wiele. To ochrona środowiska, oszczędności finansowe, komfort korzystania z wody pitnej. Co ciekawe, naukowcy, którzy regularnie badają zdatność do picia „kranówki”, potwierdzają, że ta nierzadko jest lepszej jakości aniżeli woda butelkowana. Wybór wody z kranu może mieć więc pozytywne aspekty, patrząc na nasze zdrowie.