Jak dbać o włosy?

Najlepszy fryzjer w Warszawie

Włosy są bezwzględnie atutem każdej kobiety, idealnie jest więc, kiedy są one długie, gęste, lśniące – po prostu wyglądające zdrowo. Nie jest wcale łatwo utrzymać je dzisiaj w dobrym stanie bowiem tak duża ilość czynników destrukcyjnych działa na nie bardzo niekorzystnie. Stosowanie urządzeń modelujących włosy, używanie źle dobranych kosmetyków pielęgnacyjnych, warunki atmosferyczne czy środowiskowe z całą pewnością w tym procesie nie pomagają. Okazuje się, że rzeczywiście należy skupić dużą uwagę na ten aspekt naszej urody i każdego dnia skupiać się na co najmniej kilku ważnych czynnikach.

Przede wszystkim ważne jest rozczesywanie włosów i tą czynność powinniśmy powtarzać każdego dnia wielokrotnie, używając w tym celu idealnie dobranej szczotki czy grzebienia – najlepiej z naturalnym włosiem. W dobrych sklepach znajdziemy szczotki dopasowane do każdego rodzaju włosów, najlepszy fryzjer w Warszawie również poleci nam taką, która będzie dobrze sprawdzać się akurat do czesania naszych włosów.

Kolejny krok to higiena. Włosy powinny być myte minimum 2 razy w tygodniu, przy wykorzystaniu w tym celu odpowiednio dobranych szamponów. Każde mycie powinno być zakończone nałożeniem na włosy dobrej maski czy odżywki. Po myciu nie zorujmy włosów ręcznikiem zbyt intensywnie, raczej starajmy się delikatnie wyciskać nadmiar wody, bo mechaniczne działanie może tylko uszkodzić delikatne przecież włosy.