Czy warto oszczędzać na ubraniach ciążowych?

jeansy ciążowe

 

Ciąża to piękny czas, jednak wiąże się ona z kosztami i niepewnością. Wiele przyszłych mam nie oszczędza przy wyborze dobrego lekarza prowadzącego ciąży, czy przy wyborze ubranek i zabawek dla dziecka. Oszczędzają najczęściej na ubraniach ciążowych, ponieważ wydaje im się to zbędny wydatek. Czy tak jest naprawdę? Czy warto oszczędzać na ubraniach ciążowych?

Odzież ciążowa nie tylko w czasie ciąży

Mitem jest to, że odzież ciążowa nadaje się jedynie do noszenia podczas ciąży. Wiele sklepów z odzieżą ciążową oferują ubrania dla kobiet, które można nosić długo po ciąży. Tak naprawdę nowoczesne ubrania ciążowe nie są mniej modne lub mniej twarzowe niż zwykłe ubrania. W dzisiejszych czasach oferta sklepów z ciuchami ciążowymi jest tak duża, że każda kobieta znajdzie coś dla siebie. 

Odzież ciążową można z powodzeniem nosić po ciąży. Sukienki czy bluzki zawsze będą na nas pasowały. Nawet jeansy ciążowe będą na nas pasowały po ciąży — specjalny pas ciążowy wbrew pozorom nie rozciąga się podczas ciąży. Po paru praniach spokojnie wraca do normalnego rozmiaru i możemy nosić takie spodnie przez wiele lat. Więcej na temat odzieży dla kobiet w ciąży przeczytaj tu.

Ubrania ciążowe i dla karmiących

Nowocześni producenci odzieży ciążowej często dbają o to, aby ubrania ciążowe nadawały się również do karmienia piersią.  Można znaleźć naprawdę wiele bluzek i sukienek, które mają specjalne zapięcie na biuście pozwalające na wygodne karmienie dziecka po ciąży. Zapięcia nie są bardzo widoczne, więc nawet i takie bluzki można nosić po ciąży i okresie karmienia. 

Warto jest zainwestować w odpowiednio dobraną garderobę podczas karmienia, ponieważ da to młodej mamie komfort. Dodatkowo sprawi, że będzie czuła się dobrze ze swoim ciałem, a jest to przecież niesamowicie ważne po ciąży.