Czy tipsy są nadal modne?

Dłonie są naszą wizytówką, a w przypadku kobiet stają się nawet atrybutem wyglądu zewnętrznego. Ciekawostką jest fakt, że trendy w zakresie manicure zmieniają się tak samo szybko, jak w każdej innej dziedzinie ody, na przykład przy okazji nowych kolekcji ubrań. O ile jeszcze do niedawna hitem były rozmaite wzorki na płytkach paznokci, a nawet doczepiane cyrkonie bądź brokat, tak dzisiaj raczej stawia się na naturalne kolory bądź ewentualnie delikatne zdobienia.

Moda odnośnie paznokci zmienia się także, jeśli weźmiemy pod uwagę ich kształt i długość. Jeszcze kilka sezonów wcześniej panie nosiły paznokcie w kształcie atrakcyjnych migdałków, teraz o wiele częściej stawiają na płytkę opiłowaną w formie kwadratu. A co z ich długością? Czy nadal w trendach jest przedłużanie paznokci za pomocą manicure hybrydowy? Warszawa i inne miasta na terenie naszego kraju oczywiście oferują taką usługę praktycznie w każdym salonie kosmetycznym, natomiast o wiele częściej kobiety stawiają obecnie na krótką, estetyczną płytkę, zamiast długich tipsów.

Same tipsy stosowane są nadal, ale przeważnie decydują się na nie kobiety, których naturalna płytka jest wrażliwa na uszkodzenia, miękka i łamliwa, przez co samodzielne zapuszczenie paznokci jest po prostu niemożliwe.

Warto jeszcze wspomnieć, że wiele zależy od stylu bycia i życia oraz pracy, jaką na co dzień wykonują panie. Długie paznokcie nie nadają się do pracy z dziećmi, w przychodniach ani w szpitalach. Świetnie sprawdzą się za to jako uzupełnienie wizerunku w przypadku pracy biurowej wszelkiego rodzaju. Na długie paznokcie mogą pozwolić sobie panie, które nie pracują przy komputerze, bo klikanie po klawiaturze może nie być zbyt wygodne. Krótką płytkę paznokci wybierają kobiety, których praca musi odbywać się w warunkach w pełni higienicznych, wręcz sterylnych. Zbyt długie paznokcie mogą też przeszkadzać przy pracy fizycznej.