Co można dać mamie na Dzień Matki?

fotobudka

W Polsce 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Pamiętajmy, że jest to wyjątkowe święto, kiedy to tak naprawdę możemy podziękować mamie za całą troskę i opiekę jaką nas obdarzyła, ale warto także pokazać jej w sposób bardziej materialny, że jest dla nas wyjątkową osobą. Nie chodzi o to, żeby kupić jej coś praktycznego, powinniśmy raczej postarać się o coś sentymentalnego, prosto od nas. Co możemy zatem ofiarować jej w tym pięknym dniu?

Już od najmłodszych lat dzieci wyrażają swoje uczucia do mamy wręczając jej różnego rodzaju laurki i wiersze – jedne są rysowane od zera, inne składają się z gotowych elementów poskładanych w całość, jeszcze inne to wspaniała paleta zdjęć. Jeżeli jeszcze nie ofiarowaliśmy jej takiej tablicy, będzie to doskonała okazja. Warto na jednej planszy połączyć zdjęcia różnych członków rodziny z różnych lat, by zobaczyć ile się przez ten czas zmieniło. Taką tablicę możemy urozmaicić bardziej oryginalnymi zdjęciami, np. takimi, jakie robi fotobudka. Poprzebierajmy się, poróbmy głupie miny, weźmy kartkę z krótką sentencją do rąk. Alternatywą dla tak wyklejanej planszy może być cyfrowa ramka ze zdjęciami, na której po kolei wyświetlają się wgrane fotografie, stanowi to naprawdę wspaniały element wystroju.

Bycie mamą to również ciężka praca, dlatego z pewnością przyda jej się trochę relaksu. Strzałem w dziesiątkę może okazać się talon do spa, weekend poza miastem dla dwóch osób lub po prostu kosmetyki, dzięki którym własną łazienkę można zamienić w miejsce relaksu.

Jeżeli Twoja mama tego dnia przebywa poza domem i wraca dopiero późnym popołudniem albo wieczorem – przygotuj jej kolację! To z  pewnością miło ją zaskoczy, a podczas kolacji będziecie mogli spędzić trochę czasu ze sobą i powspominać wydarzenia z przeszłości.

 

Zobacz także: Jak spędzać czas ze swoim dzieckiem?