Butelka do wody z filtrem – czy warto filtrować wodę?

butelka do wody

Butelka do wody z filtrem cieszy się coraz większą popularnością nie tylko wśród świadomych ekologów, ale także wśród osoby aktywnych na co dzień. Coraz większa liczba Polaków zdaje sobie sprawę z wagi nawodnienia i dba o prawidłowy poziom wody w organizmie. Dlatego zamiast jednorazowych butelek z wodą warto przerzucić się na butelki z wymiennym filtrem węglowym, która nie bieżąco zapewnia nam przefiltrowaną wodę.

Bidon z filtrem alternatywą dla wody butelkowanej

Większość z nas ma przy sobie butelkę wody mineralnej, której zakup nie tylko zmniejsza zasoby, ale także generuje wiele opakowań plastikowych. Wystarczy jedynie policzyć ilość opakowań, jakie miesięcznie generujemy. Liczba bywa zatrważająca. Dlatego coraz większą popularnością cieszy się bidon z filtrem, czy butelka filtrująca, która na bieżąco oczyszcza wodę z kranu.

Czy butelka filtrująca naprawdę działa?

Na rynku jest wiele butelek filtrujących, które proponują rewolucyjne rozwiązania do filtracji wody. Jeśli mamy ją ze sobą, wystarczy uzupełnić ją o wodę z kranu i cieszyć się jej przefiltrowanym oraz oczyszczonym smakiem. Zamieszczony w niej filtr węglowy nie tylko obniża niepożądane substancje, ale także wpływa na jej walory smakowe. A jego najważniejszym walorem jest to, że nie oczyszcza wody ze składników mineralnych, takich jak: wapń i magnez, których nasz organizm potrzebuje. W zależności od marki filtra starcza on średnio na miesiąc użytkowania lub do przefiltrowania 150 litrów wody. Taka pojemność butelki filtrującej odpowiada aż 300 butelkom półlitrowym wody mineralnej.

Dlaczego warto zamienić tradycyjną wodę na butelkę z wkładem węglowym?

Głównie dzięki jej zaletom związanym z ochroną środowiska, ale także przez wygodę, jaka jest z nią związana. Butelka filtrująca najczęściej ma ustnik, który jest idealnie dopasowany do kształtu ust i bardzo łatwo się otwiera oraz zamyka, umożliwiając szybkie uzupełnienie płynów. Dodatkową zaletą jest wkład węglowy, który:

  • został stworzony z naturalnego materiału, którym jest aktywny węgiel, pozyskany np. ze skorupy orzecha kokosowego,
  • efektywnie redukuje chlor, zanieczyszczenia mechaniczne oraz zachowuje cenne minerały znajdujące się w wodzie,
  • jedne filtr węglowy może przefiltrować 150 litrów wody.

Butelka filtrująca jest również bardzo oszczędnym rozwiązaniem, gdyż pozwala nam zaoszczędzić nawet 700 złotych rocznie. W zależności od rodzaju butelki, jej koszt to kilkadziesiąt złotych plus zakup wymiennych filtrów węglowych. Należy pamiętać, że nawet przy wymienianie butelki nie generuje ona takiej ilości opakować sztucznych, jak w przypadku tradycyjnej wody butelkowanej.