Brafitting, czyli sztuka dobierania stanika

valetta

Aż 80% kobiet nie potrafi wybrać dobrego biustonosza. Okazuje się, że jeszcze do niedawna temat dobierania tego rodzaju elementu codziennej bielizny dla pań był traktowany nieco po macoszemu, a same zainteresowane nie miały wręcz świadomości, jak istotne jest kupowanie właściwego stanika. Okazuje się, że taka bielizna ma wpływ nie tylko na atrakcyjność wyglądu zewnętrznego biustu oraz całego dekoltu, ale przede wszystkim wpływa na zdrowie.

Sam brafitting jest stosunkowo młodą dziedziną w zakresie usług, natomiast szybko zdobył uznanie kobiet na całym świecie, stał się niezwykle popularny, a dzisiaj jest już praktycznie standardem. Czym konkretnie zajmują się brafitterki, gdzie można je znaleźć i czy warto korzystać z ich pomocy?

Kim jest brafitterka?

Można śmiało potwierdzić, że brafitterka jest doradcą, konsultantką w zakresie doboru odpowiedniego biustonosza. Takie ekspertki najczęściej prowadzą sklep z dobrej jakości bielizną bądź są w takowych punktach zatrudnione. Przykładem może być Valetta, sklep, w którym na klientki czekają specjalistki z ogromną wiedzą w zakresie doboru właściwych staników.

Producenci biustonoszy oferują nam dzisiaj tak wiele różnych modeli, wzorów i rozmiarów tego typu produktów, że indywidualne klientki mają rzeczywiście spory problem z podjęciem decyzji o wyborze konkretnego stanika. Jeśli dodamy do tego, że większość nadal nie ma pojęcia, jakie aspekty powinno się bać pod uwagę przy dopasowywaniu biustonosza oraz osobiste preferencje, potrzeby oraz oczekiwania względem uzyskania optymalnej swobody, wygody i komfortu podczas codziennych aktywności, wyda się wręcz rozsądne, by taka bielizna była nabywana na podstawie doradztwa wyszkolonej brafitterki.

Jak pracuje brafitterka?

Podstawą doboru odpowiedniego biustonosza jest szczegółowy wywiad z klientką. Sklep Valetta, który współpracuje z brafitterkami potwierdza, że najważniejsze są oczekiwania klientek, ich codzienny styl życia, aktywność, preferencje z uwzględnieniem wyglądu samego stanika, materiału, z jakiego jest wykonany czy modelu. Pamiętajmy przy tym, że nie każdy typ biustonosza nadaje się dla wszystkich piersi. I również tutaj pomocna jest brafitterka, która dobiera model stanika do wielkości, kształtu, poziomu ujędrnienia, rozstawu biustu, a nawet ogólnego stanu zdrowia klientki. W efekcie wybrany biustonosz leży idealnie, świetnie eksponuje biust, modeluje cały dekolt, uwydatnia walory i kamufluje mankamenty, do tego nie wpływa negatywnie na stan zdrowia kobiety, za to ma znaczenie dla zwiększenia komfortu i wygody podczas codziennej aktywności.

Warto również dodać, że brafitterka, której udaje się zbierać pozytywne opinie wśród swoich klientek, stale się dokształca. Dzięki temu dobiera nie tylko idealne fasony biustonosza i kompletuje całą bieliźniarską garderobę, ale zna się także na najnowszych trendach światowej mody. Finalnie klientki noszą nie tylko staniki optymalnie dopasowane i najlepszej jakości, ale takie elementy garderoby są dodatkowo piękne, modne, powabne i seksowne.

Podsumowując, każda brafitterka pracuje, mając do dyspozycji średnio 100 modeli różnych staników. Dobiera każdy fason do indywidualnych potrzeb i preferencji swoich klientek. Służy doradztwem, uwzględnia stan zdrowia, wygląd piersi, ale zwraca też uwagę na obowiązujące trendy. Opinie o usługach takich profesjonalistek mogą być tylko pochlebne. W końcu kobiety uzyskują pomoc w zakresie doboru tak ważnych elementów codziennej garderoby. Dotychczas większość pań nosiła złe, najczęściej za duże biustonosze. Wydaje się, że brafitting wpisał się już w standardy usług w branży bieliźniarskiej i jest to oczywiście dobra informacja, ponieważ dzięki tej usłudze panie mogą cieszyć się pięknym, ale przede wszystkim zdrowym biustem. Piersi są przecież niewątpliwym atrybutem kobiecości, warto o nie należycie dbać.